Kovás pisztoly
Díszes ezüst ágyazatba foglalt acél cső. Vésett, domborított inda motívumok láthatók a cső és a markolat ágyazatán. A cső alatt töltővessző. Gyújtószerkezete spanyol kovás lakatszerkezet. Ez a pisztolyfajta a XVIII. században terjedt el, de még a következő időszakban is használták. Magyarországon sok balkáni fegyver fordult elő, amelyek a törökök és a szerb, horvát katonák, határőrök, tisztek használati- és díszfegyverei voltak. Megszerzés: 1953, az államosított révfülöpi Bideskuthy-villa műtárgyainak lefoglalása és múzeumnak való átadása
Flint pistol from the 19th century. Decorated silver and steel. Acquisition: 1953, at the socialization of Bideskuthy cottage art works.
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | pisztoly |
| tárgy | régészet |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Balkán |
| időbeli vonatkozás | XIX. század első fele |
| Jellemzők | |
| méret | Hossz.: 51,4 cm |
| méret | Cső hossz.: 34 cm |
| méret | Űrméret: 1,6 cm |
| formátum | html |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum - Régészeti gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 55.14.1 |