Zoomorf edény
3d
Szürkésbarna színű, négy állatlábon álló ovális, mély tál. Két oldalt a perem alatt 1-1 bütyökkel díszítve. A négy lábon a térdek helyén szintén 1-1 bütyök van. Feje nincs.
Greyish brown, oval bowl. Stands on four animal claws.
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | edény |
| tárgy | régészet |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Balatonmagyaród, Kápolnapuszta |
| időbeli vonatkozás | Lengyeli kultúra |
| Jellemzők | |
| méret | H: 20 cm |
| méret | H: 17 cm |
| méret | Sz: 13 cm |
| formátum | html |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum - Régészeti gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 96.5.50 |