Övcsat
kép
minősített tartalom
Bronzból öntött trianguláris testű, ovális csatkeretű, hiányos peckű csat. A pecek felerősítésének lyuka megvan, ill. még 3 bronzszegecs, amelyekkel fel lehetett erősítve. A csattestet félhold alakú poncokkal díszítették a test 2 oldalán, és annak középső részén.
archeology, cast bronze ovale buckle ring with triangular belt plaque with punctate decoration and rivets, belt toggle is missing, clothing accessory, Early Avar Age
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | régészet |
| tárgy | övcsat |
| tárgy | szíjkapocs |
| tárgy | poncolt |
| tárgy | díszített |
| tárgy | háromszögalak |
| tárgy | öntött |
| tárgy | bronz |
| tárgy | öltözetkiegészítő |
| célközönség | általános |
| Személyek, testületek | |
| közreműködő | Csák Árpád ásatása |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Gyenesdiás |
| térbeli vonatkozás | Zala megye |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| időbeli vonatkozás | 7.sz. |
| időbeli vonatkozás | kora avar kor |
| Jellemzők | |
| hordozó | bronz |
| méret | h.:6,9 cm |
| méret | átm.:3,9 x 2,1 cm |
| méret | sz.:0,7-3 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Régészeti Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 2000.17.1. |