Orbán Sándor által állított vaskereszt a Lajta folyó mentén
kép
Orbán Sándor (1989. április 29-től 1990. december 31-ig a Hódmezővásárhely és Környéke Volt Leventék és Hadifoglyok Baráti Körének elnöke) levente bajtárs a bruckneudorfi Lajta partján kisvasúti sínből készült vaskeresztet állított fel fogságba esésük helyén. A vaskereszt avatása 1991. április 4-én volt. A csoportkép ezen az avatáson készült.
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
|---|---|
| tárgy | Vaskereszt |
| tárgy | Leventék |
| tárgy | Hódmezővásárhely és Környéke Volt Leventék és Hadifoglyok Baráti Köre |
| tárgy | II. világháború |
| tárgy | Csoportkép |
| Személyek, testületek | |
| létrehozó/szerző | Ismeretlen |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Bruckneudorf |
| létrehozás dátuma | 1991-04-04 |
| időbeli vonatkozás | 1991 |
| Jellemzők | |
| hordozó | fotópapír |
| méret | 9 cm x 12,5 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | MNL. Csongrád Megyei Levéltár Hódmezővásárhely |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | MNL. Csongrád Megyei Levéltár Hódmezővásárhely |
| leltári szám/regisztrációs szám | Fotótár I-II.vh./Volt leventék/41, 42 |