A Hősi Emlékmű leleplezése - fotósorozat
kép
Horvay János alkotását - az I. világháború hőseinek tiszteletére emelt - Hősi Emlékművet 1938. július 3-án avatták fel a Radó-szigeten, az 1798-ban épült, és az 1930-as években lebontott első győri kőszínház helyén. Az ünnepséget sötétedés után tartották a megvilágított szobornál. A kilenc méter magas oszlopon egy tűzveder helyezkedik el, amelyben öröklángot gyújtottak. Az oszlop előtt egy katona és egy puma alakja kapott helyet.
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | A Hősi Emlékmű leleplezése |
| felhasználói címke | Győr, fotó, papír, Radó-sziget, Hősi Emlékmű, I. világháború, esemény |
| Személyek, testületek | |
| létrehozó/szerző | ismeretlen |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Győr |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Győr |
| időbeli vonatkozás | 1938. július 3. |
| Jellemzők | |
| hordozó | papír |
| méret | 12,5x17,5 cm |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum |
| leltári szám/regisztrációs szám | XJM.F.1344 |