Bencés templom a gimnáziummal, Lloyd épülete és a Mária szobor
kép
A képen a bencés templom látható a Mária-oszloppal és a Lloyd palotával. A bencés templom hivatalos neve Loyolai Szent Ignác templom. Ma a bencés gimnázium és a bencés rend használja. 1641-ben szentelték fel. A Mária-oszlopot Kollonich Lipót győri püspök emeltette 1686-ban Buda töröktől való visszafoglalásának emlékére. A Lloyd palota a Lloyd Biztosítótársaság székháza volt.
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | Képeslap |
| felhasználói címke | Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum, Győr, képeslap, 1914, Bencés templom, Loyolai Szent Ignác templom, Lloyd palota, Széchenyi tér, Polgár Bertalan |
| Személyek, testületek | |
| létrehozó/szerző | Polgár Bertalan |
| kiadó | Polgár Bertalan |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| kiadás/létrehozás helye | Győr |
| térbeli vonatkozás | Győr |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Győr |
| időbeli vonatkozás | 1914 |
| Jellemzők | |
| hordozó | papír |
| méret | 9 x 14 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum |
| leltári szám/regisztrációs szám | HD.69.16.121. |