Kalácssütő
kép
minősített tartalom
Szív alakú kívül-belül mázas cserépedény. Fenekén szív alakú domború díszítés, oldala bordás. Hernád Tibor gyűjtötte 1963-ban Papp Lászlónétól Gyenesdiáson.
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | mázas kerámia |
| tárgy | háztartás |
| tárgy | fazekasság |
| célközönség | általános |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Sümeg |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| időbeli vonatkozás | 20.század |
| Jellemzők | |
| hordozó | kerámia |
| méret | m:6,5 cm |
| méret | sz:20 cm |
| méret | h:28 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Néprajzi Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 63.1.17. |