Tál
kép
minősített tartalom
Szürke tálacska. Keskeny, gyűrű alakú talpon áll. Rézsutosan felfelé menő falon a szájszélnél befelé hajlik.
archeology, bowl, clay, Early Roman Age
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | tál |
| tárgy | régészet |
| célközönség | általános |
| Személyek, testületek | |
| közreműködő | Tört. Múzeum ásatása, 1946-47 |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Cserszegtomaj |
| térbeli vonatkozás | Zala megye |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| időbeli vonatkozás | kora római |
| Jellemzők | |
| hordozó | agyag |
| méret | Sz.á.: 9,7 cm |
| méret | M: 4 cm |
| méret | T.á.: 3,7 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Régészeti Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 1955.74.45. |