Agyagedény
kép
minősített tartalom
Szürkésbarna, kihajló peremének széle ferdén levágva. Díszítése: kisívű, befésült hullámvonalköteg alatt szabálytalan elhelyezésű, egyenes vonalkötegek.
archeology, clay mug, pottery with outcurving rim and wavy lines decoration, ceramics, Early Middle Age
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | régészet |
| tárgy | csupor |
| tárgy | díszített |
| tárgy | hullámvonal |
| tárgy | edény |
| tárgy | kerámia |
| célközönség | általános |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Keszthely-Fenékpuszta |
| térbeli vonatkozás | Zala megye |
| térbeli vonatkozás | 64. sír |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| időbeli vonatkozás | IX.sz. |
| Jellemzők | |
| hordozó | agyag |
| méret | m.:13,6 cm |
| méret | szá:11,3 cm |
| méret | fá:7,7 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Régészeti Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 1959.7.150. |