Bögre
kép
minősített tartalom
Kékesszürke, csillámos anyagból, egyosztatú szalagfüllel.
archeology, blue-grey colored handled pottery, clay mug, ceramics, Migration Period
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | régészet |
| tárgy | csupor |
| tárgy | füles |
| tárgy | edény |
| tárgy | kerámia |
| célközönség | általános |
| Személyek, testületek | |
| közreműködő | Sági Károly ásatása |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Cserszegtomaj-Dobogó |
| térbeli vonatkozás | Zala megye |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| időbeli vonatkozás | IV.sz. |
| Jellemzők | |
| hordozó | agyag |
| méret | m.:12,9 cm |
| méret | szá.:8,7 cm |
| méret | tá.:5,9 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Régészeti Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 1962.20.1. |