Janus-fej
kép
minősített tartalom
Mészkőből készített,primitív kidolgozású.
archeology, primitive made of limestone statue head "Janus head",idol,La Téne Period,Iron Age
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | régészet |
| tárgy | szoborfej |
| tárgy | idol |
| tárgy | mészkő |
| tárgy | La Téne kor |
| célközönség | általános |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Badacsonylábdihegy |
| térbeli vonatkozás | Veszprém megye |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| időbeli vonatkozás | LT, La Téne kor,Vaskor |
| Jellemzők | |
| hordozó | mészkő |
| méret | m.:23 cm |
| méret | sz.:26 cm |
| méret | v.:11 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Régészeti Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 1967.6.1. |