Kerámia
kép
minősített tartalom
Sötétszürke, vékony falú edényke.A pereme erősen kihajló,hasas,az alján szűk talp van.A perem és a váll sűrűn díszített mészbetéttel, az alsó felét bekarcolt vonalkák borítják.
archeology,pedestalled globular pottery with outcurving rim and white inlay incrustation and incised lines decoration on the lower part,beaker,ceramics,Copper Age
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | régészet |
| tárgy | serleg |
| tárgy | kupa |
| tárgy | talpas |
| tárgy | mészbetétes |
| tárgy | karcoltdísz |
| tárgy | agyag |
| tárgy | edény |
| tárgy | kerámia |
| célközönség | általános |
| Személyek, testületek | |
| közreműködő | leletmentés,1967.III.22. |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Vörs-Homokbánya |
| térbeli vonatkozás | Somogy megye |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| időbeli vonatkozás | középső bronzkor |
| Jellemzők | |
| hordozó | kerámia |
| méret | m.:9,9 cm |
| méret | szá.:8,2-8,4 cm |
| méret | has á.:8,4 cm |
| méret | talp á.:3,7 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Régészeti Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 1977.181.2. |