Övgarnitúra
Sérült,vékony lemezes nagyszíjvég megvastagított peremmel és két szegeccsel,ónozott öntött bronzcsat indadíszítéssel a szíjrögzítő lemezen,áttört,öntött indadíszes propellerveret,vasból készített lemezes szíjbújtató,két vége visszahajlítva,hét négyszögletes veret pont díszítéssel és négy sarkában félgömb fejű szegeccsel(kettő töredékes) két kisebb négyszögletes lemez 2-2 szegeccsel,két vékony lemez eredetileg 3-3 szegeccsel.
archeology,bronze belt set:strap end with rivets,tinned cast bronze buckle ring with tendril decorated belt chape,iron strap retainer,belt plates with pointillé decoration and rivets,clothing accessory,Late Avar Age
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | régészet |
| tárgy | szíjvég |
| tárgy | övcsat |
| tárgy | szíjbefogó |
| tárgy | indadíszes |
| tárgy | szíjbújtató |
| tárgy | övveret |
| tárgy | öntött |
| tárgy | bronz |
| tárgy | övgarnitúra |
| tárgy | öltözetkiegészítő |
| célközönség | általános |
| Személyek, testületek | |
| közreműködő | Sági Károly ásatása |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Gyenesdiás, '63/43.sír |
| térbeli vonatkozás | Zala megye |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| időbeli vonatkozás | késő avar kor |
| Jellemzők | |
| hordozó | bronz |
| méret | nagyszíjvég h.:9,5 cm |
| méret | csat sz.:3,5 cm ; h.:4,6 cm |
| méret | nagy veret:2,0 x 3,3 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Régészeti Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 1992.38.4. |