Kerámia
kép
minősített tartalom
Szürke,homokkal és mészkőzúzalékkal soványított edény(utóbbi a fenekén és a foltokban lepattant oldalán jól látható),rövid pereme lekerekítve kihajló,oldala díszítetlen,nyomott gömb forma.
archeology,sand and calcite-grits tempered pressed globular undecorated gray pottery with outcurved and rounded rim,mug,ceramics,Late Avar Age
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | régészet |
| tárgy | csupor |
| tárgy | homok |
| tárgy | mészkőzúzalék |
| tárgy | soványított |
| tárgy | díszítetlen |
| tárgy | agyag |
| tárgy | edény |
| tárgy | kerámia |
| célközönség | általános |
| Személyek, testületek | |
| közreműködő | Müller R. ásatása |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Gyenesdiás, 11.sír |
| térbeli vonatkozás | Zala megye |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| időbeli vonatkozás | késő avar kor |
| Jellemzők | |
| hordozó | kerámia |
| méret | m.:7,8 cm |
| méret | szá.:7,6 cm |
| méret | fá.:6,3 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Régészeti Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 1992.49.2. |