Kerámia
kép
minősített tartalom
Szürke,világosszürke homokkal erősen soványított,jól égetett,gömb alakú edény,rövid,kihajló peremmel egy hullámvonal köteggel és két vonalköteggel díszítve.
archeology,sand-tempered fired globular gray pottery with outcurving rim and wavy lines-,line bundle decoration,mug,ceramics,Late Avar Age
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | régészet |
| tárgy | csupor |
| tárgy | soványított |
| tárgy | homok |
| tárgy | hullámvonal |
| tárgy | vonalköteg |
| tárgy | díszített |
| tárgy | égetett |
| tárgy | gömbölyű |
| tárgy | agyag |
| tárgy | edény |
| tárgy | kerámia |
| célközönség | általános |
| Személyek, testületek | |
| közreműködő | Müller R. ásatása |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Gyenesdiás, 13.sír |
| térbeli vonatkozás | Zala megye |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| időbeli vonatkozás | késő avar kor |
| Jellemzők | |
| hordozó | kerámia |
| méret | m.:10,1 cm |
| méret | szá.:8,55 cm |
| méret | fá.:6,55 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Régészeti Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 1992.51.3. |