Ezüst gyűrű
kép
minősített tartalom
Egyszerű pánt, ezüst gyűrű, a teste vízszintes irányba vonalas díszítésű.
archeology, simple strap silver ring with line decoration, jewellery, Roman Age
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | régészet |
| tárgy | gyűrű |
| tárgy | vonaldísz |
| tárgy | ezüst |
| tárgy | ékszer |
| célközönség | általános |
| Személyek, testületek | |
| közreműködő | Sági Károly 1980-as ásatása |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Keszthely-Fenékpuszta, 12.m.hely 12. sír |
| térbeli vonatkozás | Zala megye |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| időbeli vonatkozás | római kor (4.sz. második fele ) |
| Jellemzők | |
| hordozó | ezüst |
| méret | átm.:1,9 cm |
| méret | sz.:0,3-0,4 cm |
| méret | vas.:0,05 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Régészeti Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 1999.29.3. |