Hagymafejes bronzfibula
kép
minősített tartalom
Öntött,bronz hagymafejes fibula,kissé deformált.Fejlemeze lépcsősen tagolt,ívelt kengyelén rovátkolt díszítés látható.Lába enyhén szélesedik,vonalas,pontkörös díszítésű.Tűje ép,de rugószerkezete hiányzik.
archeology, cast bronze bulb-headed engraved fibula with line and dotted circle decoration,brooch,safety pin,costume decoration,clothing accessory,Roman Age
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | régészet |
| tárgy | fibula |
| tárgy | ruhadísztű |
| tárgy | biztosítótű |
| tárgy | ruhakapocs |
| tárgy | hagymafejes |
| tárgy | rovátkolt |
| tárgy | pontkörös |
| tárgy | vonalas |
| tárgy | díszített |
| tárgy | öntött |
| tárgy | bronz |
| tárgy | öltözetkiegészítő |
| célközönség | általános |
| Személyek, testületek | |
| közreműködő | Müller Róbert 2000.évi ásatása |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Keszthely-Fenékpuszta-Déli erődfal, 89.sír |
| térbeli vonatkozás | Zala megye |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| időbeli vonatkozás | 4.sz. |
| időbeli vonatkozás | római kor |
| Jellemzők | |
| hordozó | bronz |
| méret | sz.:5 cm |
| méret | h.: 8,1 cm |
| méret | v.:3 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Régészeti Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 2001.60.1. |