Kiskosaras aranyfülbevaló
kép
minősített tartalom
Arany huzalra forrasztott,csonka kúp alakú kosárkában piros féldrágakő. Hurkolt arany huzalból készült csüngőjén a féldrágakő hiányzik.
archeology, gold basket earring with semi-precious stone,one semi-precious stone of pendant is missing,jewellery,Roman Age
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | régészet |
| tárgy | fülbevaló |
| tárgy | kosaras |
| tárgy | féldrágakő |
| tárgy | ásvány |
| tárgy | arany |
| tárgy | ékszer |
| célközönség | általános |
| Személyek, testületek | |
| közreműködő | Müller Róbert 2000.évi ásatása |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Keszthely-Fenékpuszta-Déli erődfal, 100.sír |
| térbeli vonatkozás | Zala megye |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| időbeli vonatkozás | 4.sz. |
| időbeli vonatkozás | római kor |
| Jellemzők | |
| hordozó | arany |
| méret | karika átm.:1,5-1,8 cm |
| méret | kosár h.:0,8-0,7 cm |
| méret | kosár sz.:0,7 cm |
| méret | csüngő h.:1,4 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Régészeti Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 2001.70.2. |