Vasbalta
kép
minősített tartalom
Elkeskenyedő élű vas balta. Köpüjének hátsó része kissé megnyúlt,a köpüben a fa nyél maradványai láthatók.
archeology,iron socketed axe with wood residue in the shaft-hole,tool,weapon,Avar Age
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | régészet |
| tárgy | fejsze |
| tárgy | fokos |
| tárgy | szekerce |
| tárgy | nyéltokos |
| tárgy | köpüs |
| tárgy | vas |
| tárgy | vágóeszköz |
| tárgy | forgácsolószerszám |
| tárgy | fegyver |
| célközönség | általános |
| Személyek, testületek | |
| közreműködő | Müller Róbert 2000.évi ásatása |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Keszthely-Fenékpuszta-Pusztaszentegyházi dűlő 95.sír |
| térbeli vonatkozás | Zala megye |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| időbeli vonatkozás | 6.-7.sz. |
| időbeli vonatkozás | avar kor |
| Jellemzők | |
| hordozó | vas |
| méret | h.:15,7 cm |
| méret | sz.:5,6-6,7 cm |
| méret | v.:0,2-2,9 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Régészeti Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 2001.110.4. |