Szív alakú csüngő
kép
minősített tartalom
Fordított szív alakú csüngő, öntött. A felvarráshoz bepödrött végű függesztőfül szolgál. Oldalain erősen korrodált, sérült.
archeology,cast bronze heart-shaped pendant with suspension ear,costume decoration,Bronze Age,hoard
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | régészet |
| tárgy | öntött |
| tárgy | csüngő |
| tárgy | függesztőfül |
| tárgy | ruhadísz |
| tárgy | bronz |
| tárgy | kincslelet |
| célközönség | általános |
| Személyek, testületek | |
| közreműködő | Németh József ajándéka,1998-1999. |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Zalaszabar |
| térbeli vonatkozás | Zala megye |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| időbeli vonatkozás | mészbetétes kerámia kultúrája |
| időbeli vonatkozás | Bronzkor |
| Jellemzők | |
| hordozó | bronz |
| méret | sz.:3,5 cm |
| méret | m.:3,3 cm |
| méret | s.:5,5 g |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Régészeti Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 2010.2.50. |