Egyenruha
kép
Zöld sapka az elején ejtőernyős embléma, 2 db fém szellőző karika, alul, körbe műbőr, hátul fekete szalag. Zöld zubbony, arany keretes vállap, galléron sötétzöld alapon 2-2 csillag,jobb mellén címer zárnyakkal, fém madár címerrel , sárga-piros zsinór, bal oldalán 3 kitüntetés keresztbe tett kardal(1 arany, 2 ezüst), bronz kitüntetés a zseben, jobb és bal karján piros-sárga iraki írás, bal karján iraki címer, 4 nagy és 10 db kicsi gomb. Drapp ing, 9 db műanyag gomb. Barna nyakkendő. Zöld nadrág, 1 gomb, 1 cipzár, 1 kapocs. Bakancs, feketés-barna. Zöld öv, fém csattal, 2 db barna gombbal.
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | Irak |
| tárgy | egyenruha |
| tárgy | ejtőernyős |
| tárgy | főhadnagy |
| célközönség | általános |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| időbeli vonatkozás | 2000-es évek |
| Jellemzők | |
| hordozó | poliészter |
| hordozó | fém |
| hordozó | műanyag |
| hordozó | vászon |
| hordozó | gumi |
| hordozó | pamut |
| méret | Sapka: 25 cm x 25 cm |
| méret | Zubbony: 85,5 cm x 50 cm |
| méret | Ing: 76 cm x 47 cm |
| méret | Nyakkendő: 46 cm x 8 cm |
| méret | Nadrág: 123 cm x 42 cm |
| méret | Bakancs: 29 cm x 27 cm x 11 cm |
| méret | Öv: 120 cm x 5 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Nagyatádi Kulturális és Sport Központ - Városi Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Nagyatádi Kulturális és Sport Központ - Városi Múzeum |
| leltári szám/regisztrációs szám | 2014.3.79.1-7 |