Korsó
kép
minősített tartalom
Letört füllel,hengeres nyakkal,enyhén kihajló peremmel.
archeology,handled pottery,pitcher,jug,ceramics,Early Bronze Age
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | régészet |
| tárgy | kancsó |
| tárgy | edény |
| tárgy | füles |
| tárgy | kerámia |
| célközönség | általános |
| Személyek, testületek | |
| közreműködő | Fogarasi Károly ajándéka |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Fenékpuszta |
| térbeli vonatkozás | Zala megye |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| időbeli vonatkozás | kora bronzkor,somogyvári csoport |
| Jellemzők | |
| hordozó | agyag |
| méret | m.:15 cm |
| méret | sz.:8 cm |
| méret | t.:7 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Régészeti Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 1965.245.1. |