Korsó
kép
minősített tartalom
Szürke, jól soványított agyagból korongolt,egyfülű korsó,a has felett függőlegesen besimított vonalakkal.
archeology,wheel-made handled pottery from tempered clay and impressed decoration,jug,pitcher,ceramics,Migration Period
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | régészet |
| tárgy | kancsó |
| tárgy | köcsög |
| tárgy | korongolt |
| tárgy | füles |
| tárgy | besimított |
| tárgy | soványított |
| tárgy | agyag |
| tárgy | edény |
| tárgy | kerámia |
| célközönség | általános |
| Személyek, testületek | |
| közreműködő | Sági Károly ásatása,1961. |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Lesencetomaj 52.sír |
| térbeli vonatkozás | Veszprém megye |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| időbeli vonatkozás | 5.sz. első fele |
| időbeli vonatkozás | Népvándorlás kora |
| Jellemzők | |
| hordozó | kerámia |
| méret | m.:15,9 cm |
| méret | szá.:7,9 cm |
| méret | fá.:5,7 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Régészeti Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 1988.44.1. |