Fokos (juhászbotvég)
kép
minősített tartalom
Kampója hirtelen lehajló, felhajló végén négyzetes, hegyes gomb. Foka hegyes.
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | pásztorművészet |
| tárgy | fokos |
| célközönség | általános |
| Személyek, testületek | |
| közreműködő | gyűjtő: Darnay Kálmán |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Alsózsid |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| Jellemzők | |
| hordozó | vas |
| méret | H: 11,1 cm |
| méret | Sz: 3,6 cm |
| méret | V: 2,9 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Néprajzi Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 58.882.1. |