Ezüst fibula
kép
minősített tartalom
Öntött madár alakú ezüst fibula. A galamb testét rovátkolt keret díszíti, trapéz alakú farkán vésett kereszt szimbólum, nyakán poncolt minta.
archeology,cast silver bird-shaped fibula with engraved and punched decoration,safety pin,brooch,costume decoration,clothing accessory,Early Avar Age
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | régészet |
| tárgy | fibula |
| tárgy | biztosítótű |
| tárgy | ruhadísztű |
| tárgy | ruhakapocs |
| tárgy | poncolt |
| tárgy | vésett |
| tárgy | madár |
| tárgy | díszített |
| tárgy | öntött |
| tárgy | ezüst |
| tárgy | öltözetkiegészítő |
| célközönség | általános |
| Személyek, testületek | |
| közreműködő | Müller Róbert ásatása,1999. |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Keszthely-Fenékpuszta, Pusztaszentegyházi dűlő 16.sír |
| térbeli vonatkozás | Zala megye |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| időbeli vonatkozás | 6.-7.sz. |
| Jellemzők | |
| hordozó | ezüst |
| méret | h.:4,5 cm |
| méret | sz.:1,1 cm |
| méret | v.:2,4-1,3 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Régészeti Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 2000.36.1. |