Korsó
kép
minősített tartalom
Öblös testű, homokkal soványított, fényezett felületű, vállvonalában kiszélesedő , kissé kifelé húzott, lekerekített peremű korsó. Átellenes oldalán,két a nyakból kiinduló, vállba csatlakozó szalagfüllel díszítve.Kézzel formált.
archeology,sand-tempered,hand-made,polished surface pottery with rounded rim and two handles,jug,pitcher,ceramics,Prehistoryc Period,Early Copper Age
| Cím(ek), nyelv | |
|---|---|
| nyelv | magyar |
| Tárgy, tartalom, célközönség | |
| tárgy | régészet |
| tárgy | kancsó |
| tárgy | homok |
| tárgy | soványított |
| tárgy | szalagfül |
| tárgy | korongolatlan |
| tárgy | polírozott |
| tárgy | agyag |
| tárgy | edény |
| tárgy | kerámia |
| célközönség | általános |
| Személyek, testületek | |
| közreműködő | Havasi Bálint,Balatoni Múzeum ,megelőző feltárás,2008. |
| Tér- és időbeli vonatkozás | |
| térbeli vonatkozás | Alsópáhok-Paptag 149.gödör |
| térbeli vonatkozás | Zala megye |
| az eredeti tárgy földrajzi fekvése | Keszthely |
| időbeli vonatkozás | őskor,korai rézkor |
| Jellemzők | |
| hordozó | agyag |
| méret | m.:24,9 cm |
| méret | szá.:13,8 cm |
| méret | tá.:11,8 cm |
| méret | falv.:0,5 cm |
| méret | fül:2,1 x 3,9 x 1,1 cm |
| kép színe | színes |
| formátum | jpeg |
| Jogi információk | |
| jogtulajdonos | Balatoni Múzeum |
| hozzáférési jogok | Kutatási engedéllyel hozzáférhető |
| Forrás, azonosítók | |
| forrás | Balatoni Múzeum Régészeti Gyűjtemény |
| leltári szám/regisztrációs szám | 2009.5.57.1. |